שאלות ותשובות

+?מהי הלוואה חוץ בנקאית
מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה שמקבלים מחוץ למסגרת של הבנק – בין אם זה הבנק שלכם ובין אם מדובר בבנק מסחרי אחר. גופים מאושרים שמעניקים הלוואות חוץ בנקאיות הם גופים יציבים, אמינים ובינהם נכללים בתי השקעה, חברות אשראי, חברות ביטוח ועוד.
הלוואה חוץ בנקאית לא פוגעת במסגרת האשראי שלכם בבנק, היא ברוב המקרים מהירה ,מידית וללא בירוקרטיות מיותרות.

+?מהי ריבית בנק ישראל
מהי ריבית בנק ישראל?

ריבית בנק ישראל היא הריבית בה בנק ישראל מלווה כספים לגופים בנקאיים או הריבית שהוא משלם להם כשהוא לווה מהם כסף.

+הריבית המוצהרת של בנק ישראל
הריבית המוצהרת של בנק ישראל

הריבית המוצהרת של בנק ישראל היא הריבית שעליה מכריז נגיד בנק ישראל בסופו של כל חודש נזילות. על פי ריבית זו משנים את שיעורי הריבית על פיקדונות ואשראי בשקלים לא-צמודים למדד או למטבעות שונים. ריבית זו נמוכה בשעור של 1.5% מריבית הפריים (בישראל, בשנים האחרונות).

+ריבית הפריים

ריבת הפריים

ריבית בסיסית לתמחור הלוואות ופקדונות שנקבעת על ידי הבנקים. לרוב היא 1.5% מעל לריבית שהבנקים משלמים לבנק ישראל. ניתן לקבל הלוואות נמוכות מריבית הפריים כאשר התשלומים נפרסים לאורך שנים או כשמדובר על הלוואות בסיכון נמוך מאוד – למשל הלוואה לדירה או לקניית רכב חדש, ישירות מהיבואן, כשהרכב משועבד לבנק.

+?מהן המטרות לשמן ניתן לקבל הלוואה
מהן המטרות לשמן ניתן לקבל הלוואה?

הלוואות לכל מטרה ניתנות למטרות שהוגדרו עבורכם כחשובות. אירוע משפחתי, שיפוץ, נסיעה לחו"ל, טיפולים רפואיים ועוד כולם מטרות לגיטימיות וראויות. קניית דירה היא גם מטרה ראויה אבל היא לא מתאימה להלוואות מסוג זה שכן מדובר בהלוואה גדולה, בסכומים ובתנאי החזר שאינם מתאימים להלוואות לכל מטרה. במקרה שבו תרצו הלוואה לרכישת דירה, תצטרכו לפנות לבנקים למשכנתאות או לבנקים הרגילים לקבלת אותה הלוואה.

+?מה יש לעשות כדי לקבל הלוואה
מה יש לעשות כדי לקבל הלוואה?

לכל גוף מלווה ישנם תנאים משלו לקבלת הלוואה. באופן עקרוני, תצטרכו להוכיח שיש ביכולתכם לעמוד בתשלומים ולפרוע את ההלוואה. ייתכן ותדרשו להציג בטחונות או ערבויות. בכל מקרה, אם מבקשים מכם טפסים או אישורים מסוימים, הביאו אותם. זה מקצר את תהליך פתיחת התיק ואת מהירות קבלת ההלוואה. ערבויות או בטחונות טובים יכולים להוריד את גובה הריבית שידרשו מכם כאשר תפנו לקבל הלוואה. לפני שאתם פונים לקבל הלוואה, רצוי מאוד לבדוק מהם הצרכים האמתיים שלכם ומהי יכולת ההחזר האמתית שלכם. עשו זאת בעצמכם, עם דפי בנק מהשנה החולפת. בדקו מה מצב הרכב שלכם, הדירה או האם יכולות לצוץ "הפתעות" שעלולות להכביד על יכולת החזר ההלוואה שלכם.

+?פירעון הלוואה – כיצד
פירעון הלוואה – כיצד?

ברוב ההלוואות המידיות, החוץ בנקאיות תדרשו להחזיר את ההלוואה במהלך שנה או שנתיים: תתבקשו להפקיד 12 – 24 צ'קים. ייתכן והסכומים על גבי הצ'קים האלה יהיו קבועים, אם לקחתם הלוואה בריבית קבועה, ויתכן ויהיה מנגנון שינוי/עדכון, בהתאם לריבית במשק והריבית הרלוונטית לכם. חלק מגופי ההלוואה עשויים להסכים לפירעון מוקדם של ההלוואה שקיבלתם, בתנאים מסוימים. פירעון מוקדם – מלא או חלקי – יכול להועיל לכם ולהוזיל את הסכום שתשלמו בסופו של דבר.
החזר ופירעון הלוואה הוא עניין חשוב, זיכרו לחשב היטב ולבדוק יחד עם המלווה מהם הסכומים הסופיים שתצטרכו להחזיר. ודאו שאתם יכולים לעמוד בתנאי ההלוואה. לאחר פירעון ההלוואה הקפידו לקבל את המסמכים המאשרים שההלוואה אכן נפרעה במלואה ואין לכם יותר התחייבויות כלפי המלווה.

לקבלת הלוואה מלאו את פרטיכם

בפריסה של עד 60 תשלומים | ללקוחות כל הבנקים | ללא ערבים | מגיל 25 | לא ניתן לחשבונות מוגבלים ו/או צ'קים חוזרים |
אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל
בכפוף לתקנון החברה  |  החברה רשאית להפסיק ו/או לשנות את תנאי ההטבה בכל עת  |  ט.ל.ח