הלוואה במזומן

הלוואה במזומן, המכונה גם הלוואה לטווח קצר או מקדמה במזומן, היא סוג של הלוואה המאפשרת ליחידים ללוות סכום כסף קטן לתקופה קצרה. הלוואות אלו בדרך כלל אינן דורשות בטחונות. היתרון העיקרי של הלוואות במזומן הוא שקל לקבל אותן, והן יכולות לספק גישה מהירה למזומן עבור הוצאות בלתי צפויות או מקרי חירום. עם זאת, הן כוללות גם ריביות גבוהות יותר מאשר הלוואות מסורתיות, מה שעלול לייקר אותן בטווח הארוך.

סקירה כללית של המצב הנוכחי של הלוואות מזומן בישראל:

הלוואות מזומן בישראל זמינות מאוד והן אופציה פופולרית עבור לווים רבים. ישנם מספר סוגים של הלוואות במזומן, הכוללים בין היתר, הלוואות לתקופת משכורת אחת, הלוואות אישיות, הלוואות משכונאים והפקדת מזומן בכרטיס אשראי. התנאים וההגבלות של הלוואות אלה משתנים בהתאם למלווה, אך כולם דורשים בדרך כלל סוג של בדיקת הכנסה ואשראי. בשנים האחרונות גובר החשש מהריביות הגבוהות ושיטות ההלוואות הדורסניות הקשורות לחלק מספקי הלוואות המזומן בישראל. עם זאת, בנק ישראל הטמיע תקנות להגנה על הלווים ומניעה של נזקים חמורים מצד המלווים. כתוצאה מכך, כדאי ללווים להיות זהירים יותר ולהשוות תעריפים ותנאים של מלווים שונים לפני לקיחת הלוואה במזומן בישראל.

סוגי הלוואות מזומן בישראל

הלוואה לתקופת משכורת אחת-  הלוואה לתקופת משכורת, המכונה גם הלוואת משכורת, היא סוג של הלוואות במזומן שבדרך כלל יש להחזיר ביום המשכורת הבא של הלווה. הם נועדו לשמש לצרכים פיננסיים קצרי טווח ולעתים קרובות משווקים כדרך לכיסוי הוצאות בלתי צפויות או מקרי חירום. הלוואות משכורות בישראל הן בדרך כלל קטנות, עם סכומי הלוואות הנעים בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים. הם מוצעים לרוב על ידי מלווים חוץ בנקאיים וניתן להשיגם במהירות, עם מינימום ניירת ובדיקות אשראי. עם זאת, להלוואות ביום המשכורת יש ריביות ועמלות גבוהות, מה שעלול לייקר אותן עבור הלווים. 

הלוואה אישית  -הלוואות אישיות הן סוג של הלוואה ללא בטחונות, שיכולה לשמש למגוון מטרות, כמו סגירת חובות, תשלום עבור תיקוני בית, או מימון חופשה. הלוואות אלה כוללות לרוב סכומי כסף גדולים יותר ותנאי החזר ארוכים יותר מאשר הלוואות משכורת. הלוואות אישיות בישראל זמינות מבנקים וממלווים חוץ בנקאיים. בדרך כלל הם דורשים בדיקת אשראי ואימות הכנסה. שיעורי הריבית על הלוואות אישיות עשויות להשתנות בהתאם למלווה, כושר האשראי ותנאי ההלוואה המוצעת.

הלוואות משכונאים – הלוואת משכונאות היא סוג של הלוואה במזומן הכוללת בטחונות, כגון תכשיטים, אלקטרוניקה או פריטים יקרי ערך אחרים. הלווה נותן למלווה פריט כבטוחה ומקבל בתמורה לו הלוואה באחוזים מסוימים משווי הפריט. ההלוואה היא לרוב לפרק זמן קצר, לרוב כמה חודשים, ועל הלווה להחזיר את ההלוואה, עם ריבית, כדי לקבל את הפריט בחזרה. הלוואות משכונאות יכולות להיות אופציה ללווים שאינם זכאים להלוואות מסוגים אחרים, אך חשוב להיות מודעים לעובדה, שהמשכנאי יכול למכור את הפריט אם הלווה לא יחזיר את ההלוואה בזמן.

מקדמות במזומן בכרטיס אשראי – מקדמות במזומן בכרטיס אשראי הן סוג של הלוואה במזומן המאפשרת לבעלי כרטיס אשראי למשוך מזומן מכספומט, או בנק באמצעות כרטיס האשראי שלהם. הלוואות מסוג זה מגיעות בדרך כלל עם שיעורי ריבית גבוהים ועמלות עסקה. אין להן תקופת חסד, כלומר, הריבית מתחילה להצטבר מיד. עניין זה, יכול להפוך מקדמות במזומן בכרטיס אשראי לאופציה יקרה,  לכן, כדאי להשתמש בה רק במקרה חירום או כאשר אין אפשרויות אחרות זמינות.

לסיכום, הלוואות מזומן בישראל יכולות להיות אופציה מהירה וקלה להוצאות בלתי צפויות או למקרי חירום, אך הן נוטות להגיע גם עם ריבית גבוהה יותר מהלוואות מסורתיות, מה שעלול לייקר אותן בטווח הארוך. חלופות להלוואות במזומן בישראל כוללות חיסכון ותקצוב, תכניות סיוע ממשלתיות ושירותי ייעוץ אשראי וניהול חובות.

לפני הגשת בקשה להלוואה במזומן בישראל, על הלווים לחקור היטב את סוגי ההלוואות השונות הקיימות, להשוות בין ריביות ועמלות ולקרוא היטב את התנאים וההגבלות שמציעה ההלוואה ,כמו כן, כדאי ללווה לשקול את מצבו הפיננסי, כלומר את כמות הכנסתו, נקוד האשראי שלו ויכולת החזר ההלוואה כדי להבין האם הוא באמת יכול לעמוד בה. כדאי להיות מודעים לכך שישנם מלווים במזומן העלולים להגיב באמצעים קיצוניים לאי החזרה של הלוואה, וכי לרוב מדובר בריביות אפילו גבוהות יותר ככל שהזמן עובר.

נזכיר כי חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע פיננסי לפני לקיחת כל סוג של הלוואה, כדי לוודא התאמה מיטבית לאותה הלוואה.

 

לבדיקת זכאות להלוואה מיידית חייגו: 03-5222-777

סוגי הלוואות נוספים